Opalování ano, ale s mírou

KeliNezařazené

Opalování ano, ale s mírou

0 Comments

·         Nervově nemocní například snášejí slunění špatně. Rovněž při srdečních a oběhových poruchách se raději slunci vyhýbáme. Také ztráta vody způsobena nadměrným pocením zatěžuje krevní oběh.
·         Objevují se drobné křečové žíly, trpíme pocitem tíže v dolních končetinách, kotníky otékají, máme častěji žilní záněty. Nerozumné opalování dovede probudit k životu i skryté zánětlivé dění v těle, třeba tuberkulózní ložisko v plících.
opalování na ručníku
·         Některé kožní choroby děkují za svůj vznik slunci, a kosmetika dokonce varuje před jeho nadužívání (vznik nestejnoměrných pigmentací, pihy, tmavění a růst bradavic a některých mateřských znamének, možnost vzniku nádorů).
·         Prudké oslunění vyvolává zámět kůže. Projevuje se po několika hodinách zarudnutím, otokem, palčivý svěděním. Za jeden, dva dny potíže ustoupí a kůže zhnědne nebo se začne loupat. Horší je, utvoří – li se puchýře. Obnažená spodina prasklých puchýřů se může zinfikovat a po odhojení vznikají jizvy.
·         Pleť vůbec zhrubne a dostává matný špinavý nádech.
opalovací krém a ochranné brýle
JAK OŠETŘUJEM SPÁLENOU PLEŤ
Spálenou kůži ošetřujeme bohatým zasypáním pudrem nebo obklady z vlažného čaje nebo syrového mléka. Nikdy ji nenatíráme tukem. Mastné opalovací krémy mají spíše účel ochranný, tedy mazat před opalováním. Snadno však na prudkém slunci žluknou a dráždí kůži. Proto dáváme přednost při opalování méně hustým tukům, olejům, opalovací emulzi. Velmi se osvědčuje tenké a stejnoměrné nanesení přípravku na kůži aerosolovým rozprašovačem. Nejlepší ochranou před slunečním popálením je pomalé navykání na slunce.
plavky s puntíky
OPARY JSOU STRAŠÁKEM
S nevhodným opalování často lidem vznikají opary na rtech. V kombinaci se slanou mořskou vodou jsou to pro opary žně. Opar nejčastěji postihuje rty na průchodu sliznice do kůže, může se však prakticky objevit kdekoli. Ale rád se opakuje na stejném místě. Začíná palčivým svěděním a pocitem napětí, nato se objeví věneček čirých puchýřků, které se rychle zakalí, splynou a zaschnou v strup. Hned od počátku opar stříkáme lihem a zasypáváme.  Neolizujte si rty a nejezte kořeněná jídla. Na trhu je dnes už mnoho přípravků, náplastí i mastí,   které si s oparem umí poradit. Proto si jimi nezapomeňte vybavit domácí lékárničku.