Prázdniny v Římě
Nezařazené

Prázdniny v Římě

Je to čistá romantika. Někdo preferuje raději Benátky, ale ty bývají v ještě větším turistickém obležení než Řím, nehledě na zápach, který se v létě šíří z tamních kanálů. V Římě vás mnoho věcí příjemně překvapí. Můžete zde nalézt poměrně cenově výhodné ubytování, restaurace, kde vás večeře o několika chodech nebude stát majlant, kašny, ze kterých teče pitná voda, kterou si můžete bez problémů doplnit během horkých dní do lahví. Italština je také poměrně jednoduchý jazyk a na základní dorozumění vám stačí pár slov. Nemusíte se proto obávat, že byste si správně neobjednali v restauraci.

řím

Město láká návštěvníky po celý rok. Nejlepší je to v období, kdy jsou teplé noci a můžete strávit v ulicích Říma opravdu celý den až do pozdních večerních hodin. Osvětlené památky mají také svoji nezapomenutelnou atmosféru. Pro návštěvu si určitě pořiďte kvalitního kapesního průvodce, abyste nezapomněli na žádná důležitá místa a mohli večer  vyrazit do některých z proslulých barů a tančíren.
Nezůstávejte pouze v centru, ale podívejte se i do okrajovějších částí Říma, případně si vlakem můžete zajet až k moři. Je to odtud, co by kamenem dohodil. Do některých památek je lepší si zarezervovat vstupenky s předstihem, abyste pak nemuseli stát dlouhé fronty, případně se do nich vůbec nedostali. Například do muzeí Vatikánu.

Co neminout?

·         Pantheon
·         Andělský hrad
·         Park Villa Borghese
·         Villa Medici
·         Kapitol
·         Španělské schody
·         Koloseum
·         Fontána di Trevi
·         Forum Romanum
·         Bazilika svatého Petra
·         Sixtinská kaple
·         Piazza Navona
·         Trajánův sloup
·         Caracallovy lázně
·         Bazilika Panny Marie Sněžné
·         Svatopetrské náměstí

palác

A desítky a stovky dalších míst. Záleží na tom, kolik času si na Řím uděláte. Víkend je určitě málo. Nejlépe se do něj dopravíte letecky, využít pak můžete místní dopravu nebo taxi, po centru se všude dostanete pěšky.