Nový versus ojetý automobil

KeliTechnika

Nový versus ojetý automobil

0 Comments

Auto je nedílnou součástí běžného života pro většinu lidské populace. Pro mnohé je automobil jediným možným prostředkem, jak se dostat do práce apod. Automobil poskytuje komfort v podobě nezávislosti na jiném dopravním prostředku či závislosti na potenciálnosti se dopravení z bodu A do bodu B v co možná nejrychlejším možném čase. Auto je tak pohodlné, že se stává až návykové v rámci zmíněného atributu. Jak je to však v případě pořízení si vozidla? Vyplatí se koupit nové či je adekvátní volbou již ojetý automobil? Jaké jsou výhody nového automobilu?
auto mercedes

Nový automobil aneb opravdu výkonný plechový kamarád?

Podstatným a neměnným faktem v rámci koupě nového automobilu je, že máte jistotu, co kupujete. Nové auto není poškozené, odpadají případné možnosti zakoupení vozidla ve stavu po havárii, odcizení apod. Nové auto by vám mělo přinést více jistoty ohledně méně starostí s údržbou, případnou návštěvou servisu apod. Jelikož se jedná o nový automobil, tak v rámci potenciálního výskytu nějaké závady či chyby, je vše zdarma díky záruční lhůtě. Prioritou je tedy v případě pořízení nového vozu méně možných starostí ohledně stavu auta či možného problému. Samozřejmě naproti tomu nové auto není nejlevnější finanční záležitostí.

Výhody aneb proč koupit nové auto?

· automobil v záruce, tudíž veškeré potenciální opravy v servisu jsou zdarma,
· při koupi lze zvolit veškeré požadované parametry,
· potenciální testovací jízdy.
ford mondeo

Ojetý automobil aneb neplést si s plechovým vrakem

Už dávno není koupě ojetého automobilu záležitostí připomínající spíše pár plechů vyvolávající dojem brzké zajížďky do šrotu. Nutno podotknout že i mezi ojetými vozy je velmi pestrý výběr. Samozřejmě podstatné je v rámci ojetého vozu, v jakém je stavu, kolik má najeto kilometrů apod. Poslední dobou se ojetá auta těší naopak vyšší přízni. Prioritní je pro mnohé cena, která u ojetého automobilu je samozřejmě nižší. I když v rámci ojetého vozu jsou potenciální rizika závady apod. Jsou však i autobazary, které poskytují rovněž záruku na tyto automobily.

Výhodou ojetého vozu není jen finanční dostupnost

· v případě ojetého auta nehrozí potenciálnost ztráty na ceně daného vozu,
· jestliže nejezdíte velmi často a velké vzdálenosti, je tak mnohem ekonomičtější volbou,
· auto si vyberete a ihned můžete s vozidlem vyrazit, nečekáte na konkrétní model, jak tomu je mnohdy v případě nového vozu.