Napařovací žehlička aneb spolehlivý pomocník

KeliNákupy

Napařovací žehlička aneb spolehlivý pomocník

0 Comments

I když se vše neustále vyvíjí a náležitě kráčí směrem vpřed, napařovací žehlička zůstává osvědčeným evergreenem. Předností je, že nezabere mnoho místa. Proč většina domácností preferuje tento výrobek? Dle jakých parametrů volit adekvátní žehličku, aby splnila očekávaný účel a zároveň i vydržela?

Ať už patříte k těm, kdo žehlení z duše nenávidí, pro které je tato činnost spíše za trest, nebo naopak se řadíte ke skupině nadšenců, kteří u žehlení reagují, podstatné je zakoupení kvalitního výrobku. Pak pro všechny bude žehlení mnohem snažší.
žehlení košile
Parametry pro výběr kvalitní napařovací žehličky

  1. Výkon – neboli příkon výrobku, je třeba volit žehličku s příkonem nad dva tisíce woltů, jen tak máte záruku kvalitního výkonu, včetně výkonnosti topných spirál. Podstatnou úlohu plní i parní výkon výrobku, díky tomu tak lze kvalitně vyžehlit prádlo, a to včetně velmi přesušeného, taktéž i zdárné vypořádání se s nepoddajným materiálem.


  1. Plocha žehličky – hodnotná žehlící plocha výrobku je důležitým atributem, hlavní je účelnost v rámci kvality a tvrdosti povrchu daného výrobku. Jestliže žehlička disponuje nekvalitním, tj. měkkým materiálem, který tímto není odolný vůči nejen mechanickému poškození, ale rovněž při samotném žehlení nelze očekávat uspokující výsledek, prádlo se špatně žehlí, může i poškodit jemné tkaniny, výrobek nevyžehlí prádlo dostatečně, může dojít i k přepálení samotného výrobku.


  1. Funkce žehličky – na trhu jsou už výrobky, tj. napařovací žehličky, do kterých není třeba lít pouze destilovanou vodu, jsou již uzpůsobeny tak, že i při lití obyčejné vody nedochází k poškození oblečení, což je díky funkci odvápnění, která efektivně eliminuje usazeniny a vznik vodního kamene. Stejně tak jsou výrobky mající funkci proti potenciálnímu stékání vody i vodních kapek, tato funkce je označena na výrobku jako „no drip“ či „ drip stop“.


příprava na žehlení
Závěrem

Na trhu je rozsáhlý výběr napařovacích žehliček, ať už v rámci barev a to buď s poloprůhledným plastem či nikoliv. Též je možné zvolit výrobek s podsvícením.