Mobily jsou výhodné

KeliMobil

Mobily jsou výhodné

0 Comments

Dneska už se telefonuje snad všude na světě. Všude jsou lidi, kteří mají telefony. A čím dál častěji jsou to mobilní telefony. A všichni víme, proč je to tak. Zkrátka jsou telefony důležité, aby se lidi mohli spojit s jinými lidmi, a mobily mají tu výhodu, že se dá volat z jakéhokoliv místa na jakékoliv jiné místo. Klidně i z jednoho konce světa na druhý, klidně i z divočiny do velkoměsta a naopak. To všechno umí každý mobil. A většina mobilů toho umí ještě mnohem víc.

Když si někdo koupí ten nejprimitivnější mobil, může z něj někomu zavolat, může mu poslat krátkou textovou zprávu a skoro nic víc. Ale když si koupí někdo nějaký modernější telefon, může toho s ním dělat mnohem víc. Dnešní telefony se totiž rozvíjejí a výrobci do nich instalují pořád víc různých funkcí, které mají lidem zpříjemnit život.

bezpečnost telefonu

Mobil toho tedy umí klidně i hodně. Umí nás i spojit s internetem, umí nám pomoct s placením i s navigací, můžeme na něm hrát všechny možné virtuální hry. Je tu spousta aplikací, je tu spousta nabídek. A je jenom na nás, co z toho chceme a potřebujeme používat.

A tak si mobil koupil skoro každý z nás.  Většinou ho nosí všude s sebou. Klidně i tam, kde se nehodí mobil mít. A proto nám mobily nejen pomáhají, ale často i vadí. Třeba když začnou vyzvánět někde při divadelním představení, na koncertu a podobně, není to příjemné. A někdy nás ruší i při práci nebo při něčem jiném.

položený iPhone

Ale za to mobily nemůžou. Jsou to přece jenom přístroje. A i když jsou mobily chytré, jsou pořád hloupé a dělají jenom to, co po nich chce jejich majitel. A tak bychom se měli zlobit jen na majitele mobilů, když nás tyhle cizí telefony obtěžují. A neměli bychom na mobilní telefony zanevřít. Protože jsou tu proto, aby nám pomáhaly. A je jenom na nás, jestli nám doopravdy pomáhají nebo ne.

A bude dobře, když tu mobily budou i dál.