Je lokomotiva Tomáš kvalitní seriál?

KeliNákupy

Je lokomotiva Tomáš kvalitní seriál?

0 Comments

Nejen dospělí mohou mít své oblíbené pořady. Týká se to také dětí, včetně těch nejmenších. Je to dáno samozřejmě tím, že mnoho z nich tráví valnou část dne před obrazovkou televize či tabletu. Že to není ideální, je pochopitelné, avšak je potřeba se na věc také podívat z druhé strany.

Často je s malým dítětem matka doma sama. A čeká se od ní, že se nejen postará o svého potomka, ale také udělá veškeré nutné domácí práce. To však není vůbec nic snadného – malé děti potřebují prakticky konstantní dozor, a pokud už přeci jen usnou, pak toho nelze příliš dělat z obavy, abychom jej neprobudili. Je tedy pochopitelné, že matka hledá jakýkoliv způsob, jak jej zabavit, aby se mohla alespoň na chvilku věnovat ostatním potřebným pracím. A televize či tablet je poměrně snadné řešení.

pohled na mašinku zepředu

To však má samozřejmě i své následky. Ten hlavní spočívá v tom, že si dítě brzy najde oblíbený pořad, který následně začne vyžadovat. Jedním z nich je i Mašinka či Lokomotiva Tomáš. To je britský kreslený pořad pro nejmenší, který sleduje osudy titulního hrdiny, vlaku jménem Tomáš, a jeho přátel.

Ovšem když už děti sledují televizi, je jasné, že jako rodiče chceme, aby se dívaly na kvalitní pořady a vytříbily si tak vkus. Ovšem u těch dětských bývá mnohdy nesnadné rozlišit, který z nich je pro naše dítě skutečně vhodný. Jak je na tom již zmíněná Mašinka Tomáš?

klasická dětská mašinka

Zde je nutno přiznat, že se jedná o celosvětově dětmi oblíbený pořad. A je jasné, že k tomu musí být důvod. Ten je nasnadě – jednotlivé díly jsou koncipovány tak, aby malého diváka zaujaly, a aby celou dobu poutaly jeho pozornost.

Toho je dosaženo především tím, že se neustále něco děje, hýbe se, či vydává nějaké zvuky. A vzhledem k tomu, že malé děti nevydrží věnovat jedné věci pozornost delší dobu, neustále se měnící prostředí jim v tom pomáhá.

Záleží tedy na nás, jestli jim jej pustíme. Rozhodně se však vyplatí se nejprve na několik dílů podívat a udělat si vlastní názor. Pak budete mít jistotu, co svému dítěti vlastně pouštíte.