Je lokomotiva Tomáš kvalitní seriál?

Je lokomotiva Tomáš kvalitní seriál?

Nejen dospělí mohou mít své oblíbené pořady. Týká se to také dětí, včetně těch nejmenších. Je to dáno samozřejmě tím, že mnoho z nich tráví valnou část dne před obrazovkou televize či tabletu. Že to není ideální, je pochopitelné, avšak je potřeba se na věc také podívat z druhé strany.

Často je s malým dítětem matka doma sama. A čeká se od ní, že se nejen postará o svého potomka, ale také udělá veškeré nutné domácí práce. To však není vůbec nic snadného – malé děti potřebují prakticky konstantní dozor, a pokud už přeci jen usnou, pak toho nelze příliš dělat z obavy, abychom jej neprobudili. Je tedy pochopitelné, že matka hledá jakýkoliv způsob, jak jej zabavit, aby se mohla alespoň na chvilku věnovat ostatním potřebným pracím. A televize či tablet je poměrně snadné řešení.

pohled na mašinku zepředu

To však má samozřejmě i své následky. Ten hlavní spočívá v tom, že si dítě brzy najde oblíbený pořad, který následně začne vyžadovat. Jedním z nich je i Mašinka či Lokomotiva Tomáš. To je britský kreslený pořad pro nejmenší, který sleduje osudy titulního hrdiny, vlaku jménem Tomáš, a jeho přátel.

Ovšem když už děti sledují televizi, je jasné, že jako rodiče chceme, aby se dívaly na kvalitní pořady a vytříbily si tak vkus. Ovšem u těch dětských bývá mnohdy nesnadné rozlišit, který z nich je pro naše dítě skutečně vhodný. Jak je na tom již zmíněná Mašinka Tomáš?

klasická dětská mašinka

Zde je nutno přiznat, že se jedná o celosvětově dětmi oblíbený pořad. A je jasné, že k tomu musí být důvod. Ten je nasnadě – jednotlivé díly jsou koncipovány tak, aby malého diváka zaujaly, a aby celou dobu poutaly jeho pozornost.

Toho je dosaženo především tím, že se neustále něco děje, hýbe se, či vydává nějaké zvuky. A vzhledem k tomu, že malé děti nevydrží věnovat jedné věci pozornost delší dobu, neustále se měnící prostředí jim v tom pomáhá.

Záleží tedy na nás, jestli jim jej pustíme. Rozhodně se však vyplatí se nejprve na několik dílů podívat a udělat si vlastní názor. Pak budete mít jistotu, co svému dítěti vlastně pouštíte.