Kam se nejlépe hodí dřevěný lustr

KeliNákupy

Kam se nejlépe hodí dřevěný lustr

0 Comments


My lidé si pomalu ani neuvědomujeme, jak důležité je pro nás umělé osvětlení. Setkáváme se s ním všude – najdeme jej v každé budově i ulici. Jediné místo, kam dosud nezasáhlo, jsou pozemky mimo města a vesnice. A není divu, koneckonců dovedete si bez něj představit například zimu, kdy je hodin slunečního svitu pomálu?

Je tedy jasné, že vzhledem k jeho popularitě a k tomu, jak moc jej potřebujeme, existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů. Abychom se o tom přesvědčili, stačí zajít do kteréhokoliv obchodu s potřebami pro domácnost.

lustr3

Výhodou takto široké nabídky je, že si vybere skutečně každý, bez ohledu na vkus či na to, kam jej bude chtít umístit. Je však jasné, že některé typy jsou více populární, než jiné. I výbava domu podléhá módním trendům, a ty se, podobně jako u čehokoliv jiného, poměrně často mění.

Vezměme si například dřevěný lustr. Dříve jsme jej našli prakticky v každé místnosti. Dnes však na něj prakticky nenarazíme. Je to způsobeno samozřejmě tím, že dřevo coby materiál je považováno za poněkud nebezpečné, pokud je použito k tomuto účelu – koneckonců, nachází se blízko žárovky, jejíž teplota při delším provozu je opravdu vysoká. Lidé tedy mají strach z požáru.

Je tedy jen pochopitelné, že dřevo nahradil kov, který je podstatně méně hořlavý. Znamená to ale, že je dřevo skutečně tak nebezpečné? Nikoliv. Moderní typy lustrů prochází testováním a nejrůznějšími prověrkami, které mají zajistit, že bude bezpečný.

lustr4

Ovšem to, že není oblíbený, neznamená, že se nikam nehodí. I on má své místo, a lidé jsou si toho dobře vědomi. I proto je koneckonců stále vyráběn.

Nejčastěji na něj můžeme narazit ve starých domech, kde se majitelé snaží udržet původní vzhled. Hodí se také do místností zařízených v tradičním stylu s dřevěným nábytkem a dekoracemi.

Naopak nebude vypadat příliš dobře v moderním bytě, plném kovu a chromového lesku. Zde by skutečně nepůsobil dobře.

To vše je potřeba si uvědomit, než se pro něj rozhodneme. Pak budeme moci udělat správné rozhodnutí a můžeme si být jisti, že neprohloupíme.