Dvougenerační dům

KeliDům

Dvougenerační dům

0 Comments

Pokud máte možnost bydlet ve dvougeneračním domě, který má navíc dva vstupy a jednotlivá patra mezi sebou nejsou propojena, pak je něco takového výhrou a to zejména, pokud jste zrovna dostali výpovědní lhůtu na vašem bytě a je pro vás problém sehnat byt nový.

Jestliže máte rodiče, kteří žijí ve dvougeneračním domě, měli byste toho využít a nastěhovat se do horního patra. Nemějte obavy, že byste neměli dostatek klidu, protože díky tomu, že budete mít samostatný vstup, klid mít budete. Pokud by se ale jednalo o dům, o kterém by se dalo hovořit jako o dvougeneračním, ale byl by zde jeden společný vstup, už může být něco takového horší a to zejména, pokud jsou vaši rodiče rýpaví a vše jim vadí.

rodinný domeček

V takovém případě bude potřeba počítat, že i když budou vaši rodiče bydlet ve spodním patře a vy v tom horním, bude za vámi neustále někdo chodit a to nejčastěji váš otec. Jediné řešení takové situace je domluvit vašim rodičům, aby za vámi neustále nechodili, pokud je sami nepozvete.

Mnoho lidí to dělá tak, že si nechají nad schodištěm udělat dveře, za kterými bude následovat chodba a až z dané chodby se bude chodit do dalších místností. Něco takového je mnohem rozumnější řešení, než kdyby zde žádné dveře nebyly. Dané dveře může v nejhorším případě člověk zamknout a pustit někoho až v době, kdy bude chtít.

Rozhodně není nic příjemného, když za vámi někdo neustále chodí jen proto, aby daný člověk zkontroloval, co zrovna děláte.

rodinný dům

Pokud se ještě navíc nejedná o vaše rodiče, ale rodiče od vašeho přítele nebo manžela, je něco takového snad ještě horší. Mnoho tchýní dělá to, že se jdou kolikrát podívat, co zrovna ten den vaříte jejich synovi na oběd. Něco takového rozhodně není příjemné a to zejména, pokud daná tchýně opravdu přišla jen proto, aby se podívala, jestli vaříte dobře a případně vás poučila, co do daného jídla ještě přidat. Něco takového snese jen málokdo a rozhodně se není čemu divit.

Jestliže dvougenerační bydlení, pak nejlépe to, které má dva samostatné vstupy a patra mezi sebou nejsou propojena.