Co jsou to KLT přepravky

KeliNezařazené

Co jsou to KLT přepravky

0 Comments

Univerzalita vítězí

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, zda existují univerzální skladovací a přepravní nádoby, do kterých by bylo možno vkládat obrovské množství různého sortimentu spotřebního zboží? Aby se v nich mohly uchovávat kovové, plastové, dřevěné či papírové výrobky a kromě toho různé materiály a polotovary pro výrobu, jako je plastová drť, hobliny, písek apod.? A aby se v nich mohly přepravovat i potraviny a cokoli, co s potravinářskou výrobou souvisí?

plastové přepravky

Taková řešení existují a nazývají se KLT přepravky. Můžete do nich uložit doslova, co vás napadne, a bude to uvnitř v bezpečí v průběhu skladování i přepravy na dlouhé vzdálenosti.

Jak taková přepravka vypadá

Jestliže bychom chtěli zjednodušeně popsat KLT přepravku, půjde o plastový výlisek ve tvaru kvádru, s bočním žebrováním, které zajišťuje dostatečnou pevnost i v případě, že jsou přepravky na sebe vyskládány ve více kusech. Uvádí se, že nosnost každého kusu je přibližně jedna tuna, což je pro takovéto na první pohled zdánlivě křehké výrobky skutečně obrovské číslo.

kamionová doprava

Přepravky jsou zhotovené tak, aby je bylo možno vyskládat na sebe zcela bezpečně, to znamená https://www.spolehlivepneu.cz/blog/co-znamena-znaceni-na-pneumatikach-59.html aby mohly do sebe zapadnout a nebylo snadné vysoký sloupec přepravek převrhnout. Mají kvůli tomu uzpůsobené dno, které se zaklesne do přepravky pod sebou, a nelze s ní pak pohnout do stran, natož aby se samovolně posouvala.

Materiál pro výrobu přepravních boxů je volen s ohledem na zdravotní nezávadnost, počítá se totiž s tím, že bude sloužit pro skladování a transport potravin a potravinářských surovin, polotovarů a produktů. Jde zejména o ovoce a zeleninu, luštěniny, obiloviny, ořechy a semena, chléb a pečivo, mouku, koření a další sypké, polotekuté či tekuté hmoty. Kvůli tomu jsou také vnitřní stěny boxů hladké, aby je bylo možné snadno udržovat v čistotě, a aby neprotrhly případné vnitřní obaly jednotlivých produktů, což jsou například sáčky a pytle z polyetylenu a polypropylenu.