Ulevte svým kloubům

KeliNezařazené

Ulevte svým kloubům

0 Comments

Bolavé klouby nejsou jen doménou starší generace. Tyto pohybové potíže nás mohou postihnout v každém věku. Někdy jsou bolesti takového rázu, že nás omezují v pohybu nebo nám nedají v noci spát.
elektro-terapie kloubů
Jaké mohou být příčiny bolestí kloubů a jak si od nich můžeme pomoci?
Přijít na příčinu bolestí může být složité. Dokonce psychická nepohoda se může negativně projevit na našem pohybovém ústrojí. Příčinou, ale může být dna, zánět, revmatismus nebo jen opotřebení chrupavek.
Bohužel stále častější příčinou bolestí kloubů je dna. Projevuje se velmi bolestivými otoky. Možná si řeknete, že tato choroba byla známa především ve středověku, ale opak je pravdou. V důsledku špatného stravování a konzumace velkého množství nezdravých, slaných a kořeněných potravin se tato nemoc stále více rozmáhá. Podstatou nemoci je přebytek dusíku v těle, který se v játrech přemění na močovinu. Ta se díky velkému množství nestačí vyloučit z těla a hromadí se především v kloubech.
chlupaté ruce
Na tuto nemoc vás mohou upozornit krevní výsledky při preventivních odběrech nebo silná bolest a otok kloubů.
Jestli vám lékař tuto nepříjemnou nemoc diagnostikuje, budou vás zcela určitě čekat přísná režimová opatření. Při akutním zhoršení potíží klouby chlaďte. Dbejte na dostatek tekutin a dopřejte si bylinkové čaje. Rozhodně nepijte černou kávu a silné černé čaje. Bylinkové čaje si vybírejte takové, které podporují funkci jater a ledvin. Třezalku, pýr, řebříček nebo kopřivu.
Silné bolesti nám může způsobit artróza, díky úbytku chrupavky. Hýbat se nebo nehýbat? V akutních fázích raději ne, ale jinak se pohybu nevyhýbejte. Tělo je nutné udržovat v pohybu. Samozřejmě zvolte takový pohyb, který bude adekvátní vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Ideálním pohybem je chůze. Důležité je opatřit si odpruženou obuv, aby vaše klouby byly ušetřeny otřesů.