Naše voda je jistě vynikající, kdyby to šlo, mohla by splnit normy kojenecké pitné vody. Tak se chlubí každý majitel bazénu. Někteří jen tak z legrace, protože vědí, že je to nesmysl, druzí tak činí z neznalosti problematiky. Kojeneckou vodu skutečně nelze srovnávat s vodou v bazénu ani omylem. V každém případě však lze věřit tomu, že máte vodu perfektní a že je absolutně vyvážená a neskrývá se v ní žádný problém. Nu, jen abyste se nedivili. Každý si na to dává pozor a vodu pravidelně testuje, ale testujete ji i vy skutečně na všechno?
Pokud se vám jednoho dne bude zdát voda mírně zakalená, je zde něco, co ji zakalilo. Je tu problém. Nebo nemusí být zakalená, ale po koupání vás svědí pokožka? Musíte se osprchovat, aby svědění ustalo? Máte opět drobný problém. Naštěstí nejde o nic velikého, je to drobnost, která se dá lehce odstranit. Ale abyste chybu určili přesně, musíte se něčem nejdříve přesvědčit. Příčinou totiž může být vysoké nebo nízké pH v bazénu. Může a nemusí, příčin může být samozřejmě více, ale většinou to bývá přesně tato jedna jediná. Vy tedy popadněte elektronický tester pH a uvidíte sami. Pokud se to potvrdilo, neváhejte rázně zakročit. Jistě doma máte přípravek pH plus, nebo pH mínus.
Použijte ten, který je potřeba. V žádném případě nikdy nepoužívejte kyseliny přímo z drogerie, hrozí velké nebezpečí poleptání a peníze nikterak neušetříte. Vždy nakupujte tyto potřebné věci u prodejce, kterého znáte a kterému důvěřujete. Pokud ještě takového nemáte, naleznete ho zde, na odkaze, který je zhruba uprostřed článku je zvýrazněn jinou barvou textu. Tento odkaz, který se nazývá někdy link vás přenese na webové stránky prodejce potřebných věcí a zde se můžete také zadarmo radit, co máte udělat, pokud si tedy nejste zrovna moc jistí. Neváhejte kliknout na onen odkaz a raději se vícekrát ptejte, než abyste udělali chybu.