Schodiště bez zábradlí je jako oheň bez kouře

KeliNezařazené

Schodiště bez zábradlí je jako oheň bez kouře

0 Comments

Zábradlí, by se dalo pomocí klasického pořekadla označit jako grunt. Základ, to hlavní, chcete-li.

Zábradlí na schodiště musí být pečlivě a odpovědně vyrobeno. Musí být pevné, nesmí se nějak hýbat, musí odolat i velké zátěži. Při navrhování konstrukce zábradlí se musí brát v potaz všelijaké možné činnosti, které lidé pomocí zábradlí a na zábradlí mohou vykonávat. Všemu musí statečně odolat, nic na něm nesmí zanechat stopy v podobě uvolnění se z uchycení a podobně.

Levitující schodiště

Navíc musí zábradlí na schodišti vypadat esteticky a celý dojem z celkové konstrukce jen podpořit.

Proto se u zábradlí volí také vhodný materiál. Jeho vzhled a dojem vytváří ze schodiště skutečnou dominantu v prostoru a je tím, co vyladí celkový dojem prostoru, ve kterém se schodiště nachází.

Zábradlí mohou být vyrobena ze dřeva, což je i v dnešní, pokrokové době stále klasika. Může být vyrobeno také s kovářského, černého železa. To umožňuje použít při výrobě různé kroucené i tepané prvky. Zábradlí tak získá poněkud retro vzhled. Nesmí se to však přehánět, jinak se vyrobí kýč.

Dalším materiálem je velice populární nerezová ocel. Pevná, tvrdá, odolávající vnějším vlivům a přitom naprosto jednoduchá na údržbu. Hodí se i tam, kde by jiné materiály neobstály a nevydržely by agresivní prostředí. Mám tím na mysli prostředí bazénů s chemicky upravovanou vodou.

Nerezový materiál

Zábradlí na schodiště Kmkdesign.cz se vyrábí i z dalších materiálů. Například ze skla. Nejde však o jen tak obyčejné sklo. Toto sklo musí splňovat přísné bezpečnostní parametry. Nesmí být tříštivé. Tomu se zamezí lepením více vrstev skla. Musí být pevné a odolné, což se dosahuje pomocí dalších úprav skleněných materiálů a výběru suroviny pro samotnou výrobu skla.

Samozřejmě je možné, všechny zmíněné materiály pro výrobu zábradlí kombinovat. Kombinace sklo, nerez, nebo sklo dřevo jsou prostě nedostižitelné. Vždy se ale kombinování materiálu musí provádět s citem a s ohledem na požadovaný efekt.