Péče o vlasy

KeliMóda

Péče o vlasy

0 Comments

Česání vlasů
Vlasy by se vždy měli začít česat od spodku. Tímto způsobem rozčesáváme slepené chuchvalce. Kdybyste začali vlasy česat od vrchu, začali by se trhat a tím byste je zničili. Časté česání vlasům také neprospívá. Častým česáním se vlasy oslabují a štěpí. Doporučené je, si vlasy česat dvakrát denně. Když si vlasy umyjete, nečešte si je, protože tehdy jsou ještě pružné a česáním si je roztáhnete a tím je oslabíte. Ideální je si je vyčesat, když jsou vlhké.
malá zrzka
Umývání vlasů
Vlasy si před mytím vždy řádně pročešte. Šampon si vždy vybírejte podle typu vašich vlasů. Pokud jsou mastnější, použijte šampon na mastné vlasy, pokud jsou suché, vyberte jim šampon, který jim dodá potřebné živiny. Vlasy si namočte a vmasírujte do nich šampon. Póry na hlavě se musí uzavřít, proto si vlasy nikdy neoplachujte horkou vodou. Ideální si jich je umývat vlažnou vodou. Pokud chcete mít vlasy pěkné lesklé, tak si po umytí na ně naneste kondicionér, který necháte pár minut působit a poté opláchnete. Po opláchnutí si ručníkem osušte vlasy, nikdy si je ručníkem nemněte, tím si pouze vlasy zničíte. Pokud nikam nespěcháte, nefénujte si vlasy zbytečně, nejlépe pro ně je, když schnou sami na vzduchu. Nadměrné žehlení vlasům také neprospívá, vysoká teplota jich totiž vysušuje a vlasy se vám začnou lámat.
Co může být důvodem vypadávání vlasů?
Častou příčinou je například vyšší věk, změny v hormonech, cukrovka a nemoci štítné žlázy. Ale samozřejmě to nemusí být kvůli onemocněním. Může to vyvolat i nadměrný stres. Pokud chcete zabránit vypadávání vlasů, existují různé vitamíny, nebo si doma můžete udělat zábal, ten vlasům také pomáhá.
vlasy a fén
Jak často si vlasy prostřihávat?
Pokud vám někdo řekne, že když si budete prostřihávat vlasy, tak vám porostou rychleji, nevěřte mu. Konečky si stříháme pouze z vizuálního hlediska a to každé 2 – 3 měsíce.
Zničené vlasy jsou časově náročné na zregenerování. Může vám to zabrat i několik let.