Nechte to jít!

KeliOnline

Nechte to jít!

0 Comments

Máte doma mnoho věcí, které se mám již ani do skříně nevlezou? Nemáte peníze, nebo prostě hledáte nějaký ten antikvariátní poklad? Není problém! V současnosti tyto klenoty můžete hledat z pohodlí domova pouze s mobilem v ruce.
oblečení na ramínkách
Vždy se tohoto typu prodeje můžete zúčastnit buď jako prodávající, nebo jako kupující. Jestliže prodáváte, je vaší povinností veškeré zboží pravdivě popsat a nafotit. Vyhnete se pak nepříjemným reklamacím a dohadů. Dále je dobré ihned do inzerátu napsat, jak to bude s dopravou. Kdo ji platí, nebo zda je již v ceně. Správně napsaný inzerát musí obsahovat i kontaktní údaje na prodejce (ideálně email i telefonní číslo) a v jaké geografické oblasti se věc prodává (jihomoravský kraj, nebo konkrétněji Brno-město…).
Kupujete-li věc a máte tu možnost, vždy se podívejte na hodnocení prodávajícího. Jestliže nechcete naletět, je vždy dobré vědět, co o prodávajícím říkají již předešlí zákazníci. Jestliže bude mít špatnou pověst, své peníze určitě neposílejte předem. Ideálně zvolte možnost osobního předání i platby. Takto nebudete překvapení stavem výrobku, který vám dorazí poštou.
V českém prostředí je asi nejznámější Aukro. Zde si výrobky můžete koupit buď za předem nastavené ceny, nebo se můžete zúčastnit aukcí. Tato společnost nabízí i aplikace ke stažení do vašeho chytrého zařízení, která váš nákup řádně usnadní.
staré krámy
Druhou nejznámější společností u nás je Bazoš. I zde je nabízena funkce stažení si mobilní aplikace jak pro Android tak pro iOS. Situace je ovšem poněkud úsměvná, neboť zhodnotíme-li aplikaci a webovou stránku, je aplikace mnohonásobně propracovanější a uživatelsky přívětivější. Proto pokud zvolíte tuto možnost nákupu, zajisté si aplikaci stáhněte.
Pokud by vám nestačili tyto dvě stránky, či aplikace, můžete zkusit nakupovat naFaceebook Marketplace. Zde se jedná o novinku, kde uživatelé mohou prodávat zboží skrze jejich účty na Facebooku. Dalšími službami v českém prostředí jsou Letgo, Sbazar nebo Vinted.