Kotvičník postaví hormony do latě – jak působí na ženy a jak na muže
Nezařazené

Kotvičník postaví hormony do latě – jak působí na ženy a jak na muže

Vhodně zvolené bylinky dokážou vyřešit nejeden zdravotní problém. A často je mnohem lepší vsadit právě na ně, než na léky z lékárny. Kotvičník je toho důkazem. 

Kotvičník postaví hormony do latě – jak působí na ženy a jak na muže

Kotvičník zemní je známá bylinka, kterou lidé využívají již více než dva tisíce let. Pokud o ní ještě mnoho nevíte, je nejvyšší čas to změnit. Kotvičníku se velmi často přezdívá rostlinná viagra a to on rozhodně. S přibývajícím věkem nám ubývají hormony – u mužů je to testosteron a u žen zase estrogen. A jelikož jde o pohlavní hormony, ženy často ztrácí chuť na sex a muži mají problémy s erekcí. A především kvůli tomu je kotvičník hojně vyhledáván právě muži. On má ale významné účinky i na ženy. 

pexels-photo-105028

Už žádný strach z menopauzy

Kotvičník pro ženy je velmi vhodný především v období menopauzy. Umí si totiž poradit s nepříjemnými projevy tohoto pro ženy často – černého období. A to právě díky tomu, že kotvičník vyrovnává v těle hormonální nerovnováhu a tím bojuje se všemi příznaky s tím spojenými. U mužů je vyhledáván v podstatě jen při problémech s erekcí. To ženy z jeho účinků mohou těžit mnohem více. 

I přestože je o kotvičníku známo především to, že pomáhá zvyšovat chuť na sex a zlepšuje https://sport.idnes.cz/david-klammert-rozhovor-judo-djl-/sporty.aspx%3Fc%3DA171202_368289_sporty_ten erekci, v dávných dobách na něj sázeli lidé ve své tradiční lidové medicíně. Využívali kotvičníkovou nať pro její protizánětlivý účinek, i proto že působí močopudně. Nať z kotvičníku také posiluje imunitu a Číňané dokonce po staletí věří, že kotvičník léčí problémy spojené s játry, srdcem a ledvinami. Není tedy od věci tuhle bylinky mít doma po ruce.

pexels-photo-1549280

Ani sportovci nepohrdnou

Kotvičník je vyhledáván i sportovci napříč celým světem. Díky tomu, že podporuje tvorbu testosteronu, u mužů pak dochází k rychlejšímu nárůstu svalové hmoty. Kromě toho má kotvičník i regenerační a povzbuzující účinky. Jde taky o jednu z těch bylinek, kterou velmi uznávají i vědci a lékaři – účinky jsou zde skutečně potvrzené. I když tedy obvykle na bylinky moc nesázíte, v tomto případě byste rozhodně měli. 

Pokud vás trápí nízký krevní tlak, vysoký cholesterol, únava, snížená chuť na sex, úzkosti nebo nepravidelná menstruace – zbystřete. Kotvičník sice pomáhá ženám i mužům, ale něžné pohlaví jeho účinky ocení určitě více. 

3.8/5 - (5 votes)