Hypotéka na pozemek
Nezařazené

Hypotéka na pozemek

Sen o krásném novém domě a velké zahradě má asi každý z nás a někdo má dokonce to štěstí, že se mu i splní. K tomu, abyste si takový sen mohli splnit i vy je samozřejmě nutné si takový dům postavit a aby bylo možné stavět, tak je nutné také vhodné místo.

pozemek

A na to všechno jsou potřebné peníze, protože jak na stavbu, tak na místo stavby jsou potřebné peníze. A v první řadě nákup vhodného prostoru. V tomto případě zajisté zaujme hypotéka na pozemek.
Zdá se to zvláštní, ale i na tento druh účelu je možné získat tento druh úvěru. Podmínky jsou však i v tom to případě přísné a tak je dobré vědět, jak to s tímto nákupem a financováním chodí.

V první řadě musí mít takový pozemek status stavební. To je takový prostor, na který již bylo vystaveno stavební povolení či bylo takto rozhodnuto územním rozhodnutím. Pokud by tento prostor takový status neměl, tak při žádosti o úvěr by vás mohli potkat vyšší úroky.

Banka či nebankovní společnost následně vyžaduje doložení platného stavebního povolení nebo územního souhlasu nebo také potvrzení přímo ze stavebního úřadu.
Co finanční společnost, tak to jiné podmínky, takže další náležitosti se mohou zcela lišit. Některé společnosti vyžadují také určité parametry pozemku jako je jeho velikost, výměra a hlavně je zajímá nějaká záruka.

Obvykle je vyžadována zástava v podobě nějaké nemovitosti, která se po realizaci stavby může převést na nemovitost stavěnou. Vždy záleží na tom, jak to má která společnost nastavené. Mnohdy je možné vzít si hypoteční úvěr na stavbu i pozemek u jedné společnosti a různě zkombinovat což je mnohem výhodnější.

stavební pozemek

Díky širokým možnostem financování lze svoje sny o bydlení splnit a nový dům se zahradou tak již není jen namalovaný na obrázku či ve vašich tajných představách.
Důležité je zvážit svoje možnosti i potřeby a vybrat si to nejvýhodnější pro vás.