Cvičení v těhotenství

KeliNákupy

Cvičení v těhotenství

0 Comments

Cvičení v těhotenství je často doporučované, akorát jej musíme provádět správně. Co se týče pomůcek, tak velmi je doporučovaný gymnastický míč.

Cvičení v těhotenství

Prospěšné účinky

Tuto pohybovou aktivitu Vám doporučuji i odborníci, protož je opravdu pro tělo v tomto období prospěšná, takže se jí vyplatí věnovat čas. Ovšem nejsou to jen tak ledajaké cviky, protože v období těhotenství se tělo mění, kdy třeba dostává mnohem více zabrat pánevní dno, protože je na něj kladena mnohem vyšší váha. Také častým problémem bývá ji břišní svaly, takže se cvičí z důvodu jejich posílení a zajištění správné funkčnosti všech potřebných částí těla.

cvičení při těhotenství

Tímto cvičením rozhodně nemyslíme zvedat někde činky a podobně, protože tím bychom si leda tak mohli ublížit. Je to celkem věda, a proto je výhodné se obrátit na profesionála, přičemž probíhá mnoho cvičících kurzů pro těhotné. Zde se věnují každé ženě zvlášť, aby vzhledem k jejímu stavu byli cviky co nejlepší a naopak neubližovali. Cvičení se také postupně mění, protože těhotenství probíhá třemi fázemi a ke každé je potřeba přistupovat jinak.

Vybavení

Pokud budeme chtít nabrat svaly, tak si koupíme činky a podobné vybavení, protože je tu důležité pracovat s váhou a tu stále zvyšovat, abychom dosahovali stále lepších výsledků. Ovšem při těhotenství je potřeba úplně jiné cvičení. Pokud je maminka zdravá, tak se není čeho bát, protože cvičení pomůže ke správnému držení těla a posílení částí těla, jenž při těhotenství více trpí. Klasikou je cvičení na gymnastické míči pro těhotné, protože pohyb na něm posiluje zejména pánevní dno, které je děťátkem v bříšku mnohem více zatěžováno. Pohupování je navíc velmi příjemné, takže pomůže i co se týče psychické stránky, protože si pročistíte hlavu. Tyto míče mají standardně 75 centimetrů, aby jejich velikost byla dostatečná a umožňovala pohodlné cvičení.

gymnastické míče

Vybírat můžeme z různých barevných provedeních, přičemž produkt stojí jen pár stovek. Pro snadné nafouknutí můžete rovnou koupit ruční pumpu na míče.